niedziela, 14 kwietnia 2013

Simowa ciąża - co i jak?

Pewnie wszyscy znający już The Sims, wiedzą, iż widnieje możliwość zajścia w ciążę. Niektóre mody, także umożliwiają zajście w ciążę nastolatkom! Posiadam taki mod, ale Wam go niestety podać nie mogę :) Po prostu mam zwyczaj, że modów nikomu nie podaję (tylko bliższym memu sercu osobom).

Jak zajść w ciążę w The Sims 3?

Metoda znana wielu osobom :) Jest ona taka sama jak realistycznie.
A więc postępujemy tak:
2 młodych dorosłych/dorosłych simów kładziemy na łóżko, poprzez interakcję "Odpręż się". Następnie musimy wybrać 1 z 2 simów i nim kliknąć na drugiego, następnie wybieramy interakcję "Postaraj się o dziecko". UWAGA!!! Jeżeli simka zaszła w ciążę, to pod koniec interakcji Postaraj się o dziecko, będzie słychać muzyczkę :) Coś w stylu kołysanki. Jeżeli tej melodii słychać nie będzie, oznacza to, że simka nie została zapłodniona tzn. trzeba tę interakcję powtórzyć.
GOTOWE!

Etapy ciąży

Niewidoczny brzuch - jest to pierwszy z 5 etapów ciąży, pojawia się on wtedy, gdy simka dowie się, iż jest w ciąży tzn. od razu anuluje wszystkie interakcję, nasza kamera przejedzie na simkę i po kilku sekundach przebierze się w ubrania ciążowe, zacznie dotykać swój brzuch oraz pojawi się nowy nastrojnik: Ciąża.
Mały brzuch - drugi z 5 etapów ciąży, jest to już w miarę możliwości widoczny brzuch, no, ale jeszcze tak nie do końca :). Brzuch ten pojawia się po 1 dniu ciąży simki, czyli po 24 godzinach (simowych) od zajścia w ciążę.
Średni brzuch - trzeci z 5 etapów ciąży, pojawia się po 2 dniu ciązy, simka zaczyna chodzić z wychylonymi plecami! Brzuch staję się już naprawdę widoczny, najwyższa pora powiedzieć rodzinie o tej nowinie :).
Duży brzuch - czwarty z 5 etapów ciąży, pojawia się po 3 dniu ciąży, walory simki są już całkowicie przygotowane do porodu. Brzuch jest całkowicie widoczny. Pora przygotować pokój dla dziecka :).
Ciąża - piąty z 5 etapów ciąży. Oznacza on już, że dziecko chcę wyjść z narządów wewnętrznych mamusi <3. Teraz tylko pozostaje pytanie: jedno dziecko, bliźniaki czy trojaczki? :).

Jak zadbać o simkę podczas jej ciąży? Czyli co zrobić, aby ciąża z simką przebiegła dobrze?

Jakiej płci będzie Twoje dziecko? Jesteś ciekawy/a jakiej płci będzie twój mały brzdąc? Można się tego dowiedzieć od razu!... BEZ KODÓW! A więc idziemy do znanego lekarza (najlepiej, aby miał już wysoką rangę jaką lekarz, nie musi być światowej sławy chirurgiem, po prostu powyżej 5 poziomu kariery medycznej), także może być to członek Twojej rodziny, byle, aby był lekarzem powyżej 5 poziomu medycyny! Następnie robicie sobie z niego przyjaciela/dobrego przyjaciela, bądź najlepszego przyjaciela i pojawią się nowe interakcję! Nie pamiętam nazwy interakcji, ale na pewno je zobaczycie, następnie w dymku nad simem (lekarzem) pojawi się płeć, pojawi się to także w tych dymkach co o wszystkim informują.
Zadbaj o simkę! Po ciąży mamy możliwość wysłania simki do szpitala, aby zasięgnęła porady medycznej, bądź robimy to u innego lekarza. Najlepiej jak simka zasięgnie porady 2 razy podczas ciąży.
Czytaj, czytaj, czytaj :) Każdy musi być przygotowanym na nadchodzący poród, więc leć do księgarni i obojgu rodzicom kup książki o ciąży!
Jak zadbać o simkę? Wyślij ją na zabiegi SPA, podczas ciąży, jeżeli nie masz funduszy (bądź grasz bez kodów) to zajmuj się nią jak najlepiej możesz!

Jak ustalić płeć dziecku?

Zjedzenie 3 arbuzów = dziewczynka
Zjedzenie 3 jabłek = chłopczyk

Myślę, że to tyle z mojej strony. Notka miała na celu przedstawić najważniejsze informacje początkującemu graczowi The Sims 3.
Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz